trende

Dijital Ajans

Dijital Ajans
Dijital Ajans Ne İş Yapar?

Günümüzde özellikle web sitelerinin başarılı olması için profesyonel bir dijital ajans ile çalışmanız oldukça fazla avantaj yakalamanızı sağlar. Dijital ajanslar kısaca işletmeleri dijital medya ile tanıştıran bir araçtır. Dijital ajansların şirket için birçok alanda hizmeti bulunur.

Firmalara web sitesi açarak dijital alanda yer almalarını sağlayan bu ajanslar sonrasında bunu sosyal medya kanalları, SEO/SEM hizmetleri ile birlikte geliştirir. Logo tasarımı, kurumsal kimlik oluşturma, broşür ve katalog hazırlama gibi hizmetlerin tamamı da ajanslar çevresinde geliştirilen hizmetlerdir.

Bununla birlikte markanın aylık ve yıllık planlaması, görsel dünyanın oluşturulması, sosyal medya paylaşımlarının planlanması, strateji geliştirilmesi gibi konuların tamamında da dijital ajans aktif olarak rol oynar.

Yazımızı okuyarak ajanslar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer dijital dünyada yerinizi almak istiyorsanız bu durumda ise sektörde öne çıkan bir isim firma olan Cososyal Ajans ile çalışabilirsiniz.

Hizmet Özellikleri
 • Web Tasarım
 • Facebook ve Instagram Reklam Yönetimi
 • Performans Raporları
 • Google Analytics (Site trafik analizi)
 • SEM (Search Engine Marketing) ve Arama Moturu Pazarlaması
 • Sosyal Medya Raporları
 • İçerik Pazarlaması
 • E-Posta Pazarlaması
 • SEO ve Arama Motoru Optimizasyonu
Foto Galeri
Dijital Ajans; Pazarlama ve Performans Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yazımızda da bahsettiğimiz üzere dijital ajansların firmalar için önemi büyüktür. Bu nedenle seçim yaparken en iyisinin seçilmesi için belirli noktalara kesinlikle dikkat edilmelidir.

Profesyonel bir iş birliği ile ileride sorun yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Bunun için ise alanında iyi bir ajans ile çalışmanız büyük bir öneme sahip olacaktır. Firmanız için en iyi ajansı seçmeden önce mutlaka şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Öncelikle dijital pazarlama ajansınızı seçmeden önce sizin firmadan ne istediğinizi mutlaka belirlemeniz gerekir. Bu istekleri not alarak ve listeleyerek ajansa ne istediğinizi açık ve net bir şekilde aktarabilirsiniz.
 • Hedef kitlenizi en iyi şekilde belirlemeli ve bunu seçeceğiniz ajansa bildirmelisiniz. Reklam stratejilerinin oluşturulma süreci tamamen hedef kitle üzerinden ilerlediği için bu nokta çok önemlidir.
 • Çalışmak istediğiniz ajansın referanslarını mutlaka incelemelisiniz. Ajansın daha önce hizmet verdiği markalar için yaptıkları işlere bakarak ajans hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu bilgiler karar aşamasında sizlere yardımcı olacak ana etkenlerdir.
 • Dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta ise ajansın kadrosudur. Alanında uzman, nitelikli kişilerden oluşan bir kadroya sahip ajans sizin için en iyi seçim olacaktır.
 • Önemli noktalardan birisi de ajansın geçmişte yaptığı işler ve aldığı ödüllerdir. Bu size ajansın çalışma şekli ve elde edeceğiniz sonuçlar hakkında bilgi verir. Dolayısıyla referansınız her zaman ajansın daha önce yaptığı işler olmalıdır.
 • Ajansın hizmet aralığı da çok önemlidir. 360 derece hizmet veren bir dijital ajans ile anlaşmanız size başarının kapılarını açan bir nokta. Kapsamlı hizmet veren ajanslar dijital alanda verdiği hizmetleri tek bir çatı altında verecek yetkinliğe sahiptir.
Sıkça Sorulanlar
Dijital Ajans ile Çalışarak Danışmanlık Almak Size Neler Kazandırır?

Markanız için yapacağınız en iyi adımlardan birisi profesyonel biri ile çalışmak olacaktır. Cososyal Ajans gibi yetkin kadrosu ile sizleri dijital alanda üst sıralara taşıyacak bir firmanın size vereceklerini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Cososyal Ajans alanında yetkin ekibi ile web sitenizin ihtiyaçlarını doğru analiz eder ve sitenizi bu verilere göre yapılandırır.
Profesyonel bir ajans ile çalıştığınızda firmanızın ve sitenizin başarı oranı artar. Geleneksel medyanın aksine dijitalde yapılan işlerin ne kadar izlendiği, ne kadar tıklandığı gibi verilere kısa sürede ulaşmak mümkün olmaktadır.
Bu verilerin yanı sıra arama motoru optimizasyonu ile de ürünlerinizi arama sıralarında öne çıkartabilirsiniz. Bu ise satış odaklı e-ticaret sitelerinin başarılı olması için odak noktalarından birisidir.
Çalışacağınız ajans ile alacağınız hizmetlerden birisi de verilerinizin doğru biçimde analiz edilmesidir. Doğru veriler ile dijital alanda çok daha iyi bir strateji geliştirmeniz mümkün olur.

Dijital Ajans Çalışma Aşamaları

Dijital alanda verimli çalışmak için mutlaka bir profesyonel ve tecrübeli ajans ile çalışmanız gerekir. Ajansların çalışma aşamaları ise oldukça nettir. Grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama ile SEO aşamaları dijital ajans hizmetlerinde görülen ana bölümler arasında yer alır. Çalışma aşamaları da bu ana bölümler ekseninde gerçekleşmektedir.
Broşürlerin yapılması, web sitesinin kurulması, sosyal medya hesaplarının açılması ve marka ismi ile logosunun belirlenmesi de ajansların çalışma aşamaları arasında yer almaktadır. Yeni baştan kurulan firma ve e-ticaret sitelerinin her alanında ajanslar oldukça önemli bir role sahiptir.

Neden Dijital Ajans İle Çalışmalısınız?

Dijital ajanslar ile çalışmanız yazımızda da bahsettiğimiz üzere birçok avantajı ve kolaylığı sizlere sağlar. Ajans seçiminizde ise sizlere profesyonel kadrosu ile en iyi hizmeti sağlayacak olan Cososyal Ajans ile iş birliği yaparak sektörde kendinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.
Dijital alanda iyi bir başlangıç yapmak ya da markanız için en iyi dijital dönüşümü gerçekleştirmek için Cososyal Ajans sizlere kapsamlı bir hizmetler ağı sunar. Firmanın hizmetleri arasında web tasarım, grafik tasarım, mobil uygulamalar, web yazılım gibi hizmetler yer almaktadır.
Bunların yanı sıra markanız için kurumsal kimlik oluşturma, sosyal medya yönetimi ve fotoğraf/video çekimi gibi alanlarda da başarılı bir dijital ajans olarak Cososyal Ajans’tan her zaman aradığınız desteği alabilirsiniz. 

İletişim
Sunduğumuz Avantajlar
 • Kurumsal bir marka yaratabilirsiniz.
 • Marka bilinirliğinizi yükseltebilirsiniz.
 • Müşteri kitlenizin markanıza olan güvenini tesis edebilirsiniz.
 • E-ticaret gelirlerinizi arttırabilirsiniz.
 • Düşük maliyetlerle daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.
 • Marka bağlılığı oluşturabilirsiniz.
 • Sosyal medya fenomenlerinin ürün ve hizmetlerinizi tanıtmasını sağlayabilirsiniz.
 • E-ticaret sitelerinizin satış kapasitesini arttırabilirsiniz.
Sizin için ne yapabiliriz beraber bakalım.
İşletmenizin veya ürünlerinizin, daha popüler olmasını sağlayan dijital pazarlama hizmetlerimiz hakkında bilgiler edinelim.
Hizmet Teklif Formu

  13.10.2021
  462
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Müşteri Temsilcisi
  Müşteri Temsilcisi
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?