trende

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi
Cososyal Dijital Medya Ajansı Kimdir?

Cososyal Dijital Medya Ajansı, Antalya‘da faaliyet gösteren bir dijital pazarlama ajansıdır. Özellikle sosyal medya yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir ekiple çalışır. İşletmelerin online varlıklarını güçlendirmek ve hedef kitleleriyle daha etkili bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı olur.

Günümüzde sosyal medya yaygın olarak kullanılmakta ve kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu yaygın kullanımla birlikte sosyal medyanın pazarlama ve reklam gücü de kendini göstermeye başlamıştır. Bu durum da sosyal medyanın bazı kitleler için profesyonel bir şekilde kullanılmasını gerektirmektedir. Böylece sosyal medyanın daha etkili ve uzman bir şekilde yönetilmesi adına sosyal medya yönetimi kavramı ön plana çıkmaktadır. Bu kavramın öne çıkmasında sosyal medya ağlarının çeşitlenmesi ve etki güçlerinin giderek artması sebep olmaktadır.

COSOSYAL’ de Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Hedef kitleyi belirlemek sosyal medya danışmanlığı için en önemli noktadır. Cinsiyet, yaş aralığı, ilgi alanları, belirlenen kitlenin bilinmesi gereken önemli özelliklerinden biridir. Mesela, hedef kitlenin dikkatini çekebilmek için anket yapılabilir.

Özel günler için çekilişler hazırlayarak takipçi ve beğeni sayısı arttırılabilir. Bu etkenlerden yola çıkarak COSOSYAL ‘de sosyal medya yönetimi yapılırken dikkat edilen faktörler şu şekildedir;

 • Hedef Kitle Belirlemek: Sosyal medya yönetiminin en önemli faktörü hedef kitle belirlemektir. Hedef kitleyi özel hissettirebilmek için doğum günlerini kutlayabilir, özel günlerde hediye göndererek dikkat çekebilirsiniz.
 • Rakip Analizi: Rekabet açısından çok önemli bir unsurdur. Rakiplerin güncel hareketlerini takip eder. Rakiplerinizin gönderilerinden daha baskın ve dikkat çekici içerikler paylaşmanız gerekir. Sosyal medyanızı her zaman rakiplerinizden daha aktif kullanmanız gerekir. Aktif kullanırken de doğru içeriklerle desteklemelisiniz.
 • İçerik Yönetmek: İçerik yönetimi sosyal medya yönetiminin en temel öğesidir. Nitelikli bir sosyal medya danışmanı markanızın veya temsil ettiğiniz kişinin, arama motorlarında üst sırada çıkmasına katkı sağlar. Bunu başarabilmek için içerikleriniz orijinal ve anlaşılır bir şekilde olmasıdır. İçeriklerinizi tespit ederken hedef kitlenizin dikkatini çekecek gönderileri tercih etmelisiniz. Bu gönderileri de anlaşılır olarak aktarmayı amaçlamanız gerekir. Bu şekilde hedef kitleye daha hızlı ulaşmış olursunuz.
 • Reklam Yönetimi: İnternette reklamlar gün geçtikçe daha fazla kullanılmaktadır. Hesabınızda, içeriklerinize reklam vererek daha fazla hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Yapılan reklamlar sayesinde markalar daha fazla tanınma şansı elde eder. Hedef kitleniz genişleyeceği için daha fazla kişiye hitap etmiş olursunuz. Bu da size daha fazla reklam gelmesi demektir. Bununla birlikte hem kazancınız artmış hem de daha fazla hedefe hitap etmiş olursunuz. Bu sebeple sosyal medyada reklam yönetimi gelişmek ve büyümek isteyen her markanın kullanması gereken bir yöntemdir.
 • Analiz: Sosyal medya platformunda yapılan her türlü paylaşımın hedefine ulaşıp ulaşmadığı kontrol edilmelidir. Analiz bu alanda çok önemlidir. Çünkü günlük, haftalık veya aylık raporlar alınıp, bu raporlara göre yöntem değiştirmek gerekebilir. Bu analizler sonucunda başka alternatifler düşünmek ve reklam bütçenizi arttırmanız da gerekebilir. Cososyal Dijital Medya Ajansı sayesinde daha etkili bir sosyal medya yönetimi gerçekleştirmiş olursunuz.
Hizmet Özellikleri
 • Hedef Kitle Belirlemek
 • Rakip Analizi
 • İçerik Yönetmek
 • Reklam Yönetimi
 • Analiz
Foto Galeri
sosyal-medya-antalya
Profesyonel Sosyal Medya Danışmanlığı

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber sosyal medyaya olan ilgi artmıştır. Bu durum yeni mesleklerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Sosyal medya uzmanı da bu mesleklerden biridir.

Sosyal medya uzmanı genel olarak farklı firma markalarını ön plana çıkarabilmek için çeşitli uygulama ve planlamalar yapar. Bunun için sosyal medya yapması gerekmektedir.

cososyal.com ’da sosyal medya yönetimi yapılırken markanın ismini doğru şekilde tanıtılır. Sosyal medyanın yoğunluğunu doğru şekilde yöneterek faydalı reklamlar alınır. Doğru taktikleri oluşturan sosyal medya uzmanlarımız hesapları da düzgün bir şekilde yönetebilir.

Sıkça Sorulanlar
Neden Ajans Hizmeti Almam Gerekir?

Marka tecrübesi ve dijital ajans sektörü ile işletmenizin dijital ortamda daha hızlı bir şekilde yol almasını sağlar. Profesyonel destek almak kendi markanızı geliştirmek açısından son derece önemlidir. Elbette bu süreçte doğru kaynaklardan doğru destek almalısınız. Cososyal olarak sizler için profesyonel hizmeti mümkün kılıyoruz.

İletişim ve Müşteri İlişkilerini Nasıl Yönetiyorsunuz?

Size yönlendirilen müşteri temsilcisi vasıtasıyla ajans iletişimini sağlayabilirsiniz.

Neden Sizinle Çalışmalıyım?

Kılavuz olarak tek amacımız, dijital dünyada markanızı kurumsal görünür ve bilinirliğini hedef alarak arttırır. Özgün ve yaratıcı içeriklerle dijital konumunuzu yükseltmek, ürün ve hizmetlerinizin satış ya da saygınlık algısını kaliteli ve sürekli hizmet vermekteyiz.

Sizinle Çalışmaya Nasıl Başlayabiliriz?

Web sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. E-posta atabilir, arayabilir ya da iletişim formu doldurarak bilgilerinizi bize yollayabilirsiniz. İletmiş olduğunuz bilgiler aracılığı ile sizlerle iletişim kurarak gerekli ihtiyaçlarınız için profesyonel destek sunmaya hazırız!

İletşim
Sosyal Medya Sözleşmesi

Medya pazarlamasında ajans olarak çalışmalar yürüten çoğu firma bu sözleşmeleri uygular. Sözleşmeler, firma ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir. Sözleşmenin amacı müşteri ve dijital ajans arasındaki ilişkinin temel ilkelerini belirtir. Sosyal medya danışmanlığı için neredeyse zorunlu olan sosyal medya sözleşmesi içeriğinde yer alan unsur;

 • Konu ve kapsam, müşterinin marka tanıtımı için verilecek hizmetlerin belirlenmesi ve nasıl işletileceğine yer verilir. Çalışma şekli ve koşulları üretilmiş olan reklam eserlerindeki hakların belirlenmesinden bahseder.
 • Tarafların görevli oldukları, müşteri ile dijital ajans tam bir iş birliği içerisinde çalışmalıdır. Ajans, verdiği hizmetin kalitesini yükseltmek için her türlü zahmeti göstermelidir. Müşteri ise anlaşma doğrultusunda ajansla her alana iş birliği yapmayı kabul eder. Aynı zamanda eksiksiz ve doğru bilgi vermeyi hedefler. Belirlenen hizmetin yürütülmesinde dijital ajansı tek sorumlu olarak görmeyi kabul eder.
 • Sözleşme içerisinde tanıtma güveninin sağlanması, gizlilik, ajans hizmetleri, onay, yetki, ödemeler yer almaktadır.
Cososyal – Dijital Medya Ajansı
Kuruluşu satışları ve müşteri iletişimini arttıracak çalışmalar yapar. Faaliyetleri ve düzenli içerik üretimlerini verimli bir şekilde yapabilir. Dijital pazarlama uzmanı ve sosyal medya uzmanı olan kişiler ajansımızda çalışmaktadır.
Başlık Metni
Hizmet Teklif Formu

  13.10.2021
  264
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Müşteri Temsilcisi
  Müşteri Temsilcisi
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?